Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

FOTOGALERIE

Malý princ George přiletěl s rodiči na Nový Zéland! Podívejte se, jaký to je cvalík

Malý princ George na první zahraniční cestě
Zdroj: isifa.com

S osmiměsíčním synem Georgem dnes na Nový Zéland přiletěl britský princ William s manželkou Kate. Pro malého prince George, který je třetím v pořadí následnictví na britský trůn, jde o první oficiální cestu do zahraničí. Informovala o tom agentura AFP.

Krom nadšeného davu uvítal v pořadí druhého britského následníka trůnu s manželkou a synem také silný vítr, déšť a špatná viditelnost. Rodina přiletěla do Wellingtonu, kde zahajuje třítýdenní cestu po Novém Zélandu a Austrálii.

GALERIE: Malý princ George na Novém Zélandu

1
/
5
Zdroj: isifa.com
Malý princ George na první zahraniční cestě - 1

Pro Kate, která vystoupila z letadla v zapnutém dvouřadovém červeném plášti a kulatém klobouku bez dýnka ve stejné barvě, jde o první návštěvu jak na Novém Zélandu, tak v Austrálii. William obě země navštívil už několikrát a na Novém Zélandu byl naposledy v roce 2011 po tragickém zemětřesení, které poničilo město Christchurch.

 

Návštěva ostře sledovaného páru vyvolala na Novém Zélandu značný zájem i vlnu kritiky. Na sociálních sítích při této příležitosti běží celá řada diskusí sahajících od otázky, zda byla do vozu převážejícího královskou rodinu správně umístěna sedačka pro malého George, až po dilema, zda by měl Nový Zéland zachovat monarchii.

 

 

Austrálie i Nový Zéland jsou nezávislé konstituční monarchie. V jejich čele formálně stojí britský panovník, v současné době královna Alžběta II.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Vévodkyně Kate je opět v tom, teď to má být holčička

Kate má syna: Podívejte se, jak vypadala vévodkyně nahá těsně před porodem

10 důvodů, proč byste určitě nechtěli být dítětem Kate!
Těhotná a krásná jako Kate! Víme, jak na to!
Kate Middleton: Sedm týdnů po porodu v přiléhavých šatech!

pet tn.cz / ČTK