Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

TAJEMSTVÍ ODHALENO! Tady je RECEPT na výrobu COCA-COLY!

Zdroj: TV Nova

Originální recept na Coca-Colu je jedním z nejstřeženějších tajemství na světě. Je přísně hlídán pod zámkem v americké Atlantě. Kompletní recept znají současně pouze dva lidé na světě. Nyní je možná odhalen.

Novináři z rozhlasového pořadu This American Life objevili přes třicet let starý článek na straně 28 atlantských novin, ve kterém je fotografie sešitu s receptem.  V roce 1979 si nikdo nepovšiml její významnosti.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Coca-Cola: DROGY v tajné receptuře

Jak na hamburger? RECEPT

Dejte si domácí Snickers! RECEPT

 

RECEPT NAJDETE NA KONCI ČLÁNKU

 

Recept na fotografii napsal do sešitu kamarád tvůrce Coca-Coly Pembertona a poté se předával po celé generace. Server thisamericanlife.org konzultoval jeho pravost s historikem Markem Pendergrastem, který se dějinami oblíbeného nápoje zabývá. Podle něj recept může být pravý. "Myslím, že to skutečně je jedna z verzí receptu," řekl.

 

Vyzkoušejte si recept i vy! Napište nám o tom na zpravy@tn.cz


Společnost Coca-Cola ale popírá, že by recept zveřejněný na webovém portálu Thisamericanlife.org byl shodný s tím, který je přísně střežen ve firemním trezoru v americkém městě Atlantě. „Kdekdo se pokoušel ukrást náš tajný recept. Ať se snažili, jak chtěli, byli vždy neúspěšní,“ prohlásila mluvčí Coca-Coly Kerry Tresslerová.
 

Ředitel archivu Coca-Coly Philip Mooney se domnívá, že zveřejněný recept mohl být předchůdcem „pravé“ Coca-Coly. "Byl to recept na nápoj, který se objevil na trhu? Ne, to si nemyslím,“ prohlásil Mooney.
 

"Skutečných“ receptů na Coca-Colu se objevilo několik. Jeden z nich například pochází od Joea Jacobse, v jehož obchodě byla Coca-Cola poprvé k dostání. Jacobsův recept se od toho, který zveřejnil americký web, liší například tím, že Jacobs do nápoje přidává jetel a šťávu ze sušených švestek.

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

 

mra TN.cz