Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 27. 4. 2011

MASAKR CIVILISTŮ: Syrští vojáci zabili 35 lidí

Syrští vojáci zasahující proti protivládním povstalcům ve městě Dará zabili během pondělí a úterý nejméně 35 civilistů. Oznámila to syrská lidskoprávní organizace Sawasiah, píše agentura Reuters.

Útok syrských vládních jednotek na město Dará trvá od pondělního úsvitu. Podle organizace Sawasiah jsou ve městě již dva dny mimo provoz rozvody vody i elektřiny a telekomunikační sítě. Docházejí také zásoby krve a dětské výživy v nemocnicích.

 
Protesty proti syrskému režimu, které začaly v polovině března, si již vyžádaly přes tři sta mrtvých. Organizace Human Rights Watch (HRW) syrskou policii viní z mučení stovek zadržených demonstrantů.
 
Některé státy již kvůli obavám o bezpečnost civilistů v Sýrii uvažují o evakuaci vlastních občanů. V úterý tento záměr oznámil britský ministr zahraničí William Hague.
 
Evakuaci příbuzných zaměstnanců ambasády v Sýrii stejně jako dalšího personálu, který není nezbytný pro zachování provozu velvyslanectví v nouzovém režimu, v úterý nařídilo také americké ministerstvo zahraničí.

 

Mediafax
Reklama