lékaři 30x špatně diagnostikovali

Nic vám není, říkali lékaři matce čtyř dětí. Teď zemřela na rakovinu

Mrtvá žena
Zdroj: Getty Images
Ilustrační foto

Na bolesti si mladá matka (†33) čtyř dětí stěžovala od loňského prosince. "Jste jen hysterická," slyšela neustále z úst lékařů. Na rakovinu děložního čípku jí lékaři přišli až letos v dubnu, tři měsíce předtím, než zemřela. A to byla od prvních bolestí u lékaře celkem třicetkrát.

Poprvé Jeannine Harvey, účetní z anglického Rowley Regis, pocítila bolesti v prosinci loňského roku. Stěžovala si na bolest v břiše a v levé noze. "Jeannine nebyla typ, který běhá k lékaři s každou hloupostí,“ popsala svou sestru Marie Donovanová. Tentokrát ale šla. Tehdy slyšela poprvé větu: "Nic vám není, jste pouze hysterická.“

 

Bolest neustupovala. O dva měsíce později byla znovu hospitalizovaná. Tehdy ji diagnostikovali prasklou cistu. Bolest v břiše podle doktorů pocházela také od páteře. Jeannine byla proto poslána na rehabilitace.

 

Postupem času matka čtyř dětí rapidně zhubla a bylo jí čím dál hůř. Lékaři ale stále tvrdili, že je Jeannine jen hysterická a v podstatě jí nic není. Takových návštěv nemocnic a chybných diagnóz zažila mladá žena hned 30 za sebou. Ona i její rodina byla zoufalá, píše Daily Mail.

 

Na skutečnou diagnózu přišli až lékaři v nemocnici v Birminghamu. Diagnostikovali jí rakovinu děložního čípku. Nádor, se kterým Jeannie bojovala, byl velký osm centimetrů. Žena se o pravé příčině svých bolestí dozvěděla tři měsíce před svou smrtí.

 

 

"Bylo to hrozné, vidět svou sestru plakat v agonii. Pohled na ni jsem sotva snesla já, natož její čtyři děti," vzpomíná na muka Jeannie její sestra. O její děti Paula (16), Jacka (12), Frankieho (5) a Ellu (2) se starají příbuzní.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Bojíte se RAKOVINY? Prevence pro ženy od 20 až do 60 let!

 

Rakovina: potraviny, které pomáhají

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

kos TN.cz