další oběť

Matka popraveného pilota zemřela. Neunesla žal a krutost

Matka popraveného jordánského pilota zemřela
Zdroj: thegatewaypundit.com
Rodiče popraveného jordánského pilota s jeho fotografií. Matka neunesla synovu ztrátu a zemřela den poté, co se o jeho kruté popravě dozvěděla
Téma:

Matka jordánského pilota Maáze Kasásba zemřela den poté, co se dozvěděla o jeho kruté smrti. Smutnou zprávu přinesl na twitteru přítel rodiny Abu Ward Al-Raqqawi.

Už krátce po zveřejnění videa s krutou popravou Maáze Kasásba, jordánského pilota, který se dostal do zajetí, se objevily znepokojující zprávy o zdravotním stavu jeho matky Saafii.

 

Blízcí se ji sice snažili ušetřit špatných zpráv z televize, ale matka se prý o smrti syna dozvěděla přes mobilní telefon. Po shlédnutí kruté popravy se údajně zhroutila a měla být hospitalizována. Včera Abu Ward Al-Raqqawi zveřejnil na twitteru ještě horší zprávu. Matka pilota podle něj zemřela. Al-Raqqawi tvrdí, že jí žalem puklo srdce.

 

 

Jordánský pilot Maáz Kasásb zemřel podle odhadu analytiků už na začátku ledna. Nicméně zpráva o jeho smrti a video s popravou se objevilo teprve tento týden. Je na něm vidět, jak ozbrojenci z hnutí Islámský stát zaživa upalují zajatého jordánského pilota. Informovala o tom agentura AFP. Jordánsko usilovalo o propuštění pilota Maáze Kasásby a bylo připraveno vyměnit ho za vězněnou teroristku Sadžídu Rišávíovou. Jednání se ale před několika dny zadrhla.

 

Maáz Kasásba padl do zajetí IS, když se jeho letadlo loni v prosinci zřítilo nad severem Sýrie. Islamisté tvrdí, že stroj sestřelili. S jordánským armádním pilotem zadržovali radikální islamisté i dva Japonce. I ty popravili.

tn.cz / David Garkisch