Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 20.4. 2013 14:10
proč je brání?

Matka teroristů z Bostonu PROMLUVILA: Za všechno může FBI, mého syna dobře znali

Teroristi z Bostonu
Zdroj: Twitter / Isifa

Matka Džochara a Tamerlana Carnajevových, kteří stojí za krvavým bombovým útokem na bostonský maraton, poprvé promluvila. Jednoznačně se postavila na stranu svých synů, na které to podle ní "ušili" američtí agenti.

Zubejdat Carnajevová (45) má za to, že její synové jsou nevinní a nálože v cílové rovince maratonu, které zabily tři lidi a desítky dalších zranily, nenastražili oni. Podle ní jsou za vším agenti Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI), kteří z bratrů měli strach a raději se jich tímto způsobem zbavili.
 

Vyšetřovatelé z FBI prý už dříve byli ve styku s Carnajevovou kvůli aktivitám jejího staršího syna Tamerlana. Údajně jí říkali, že Tamerlan je poměrně vlivný náboženský vůdce, který hodně hovoří o islámu, a proto jim nahání strach, píše portál Business Insider.
 


"FBI ho měla pod kontrolou tři až pět let. Věděli, co můj syn dělá, věděli, jaké weby navštěvuje, Chodívali k nám a mluvili se mnou. Říkali mi, že je to silný vůdce a že se ho bojí. Jak se něco takového mohlo stát? Hlídali ho na každém kroku a teď říkají, že to byl teroristický útok," řekla Carnajevová.
 

112

Takhle dopadli druhého z teroristů

Zdroj: isifa.com

Zásah v Bostonu - 9

Hodnocení:


 

Agenti podle jejích slov mluvili i přímo s Tamerlanem. "Oficiálně mi volali a o mém synovi říkali, že je to znamenitý chlapec a nemají s ním žádný problém. Zároveň mi tvrdili, že získává informace z radikálních islamistických webů a že se ho obávají. Proto si myslím, že to na něj ušili," dodala žena.
 


Tamerlan byl loni půl roku v Rusku a FBI má podezření, že prodělal islamistický výcvik. Právě on nejspíš svého mladšího sourozence Džochara svedl na cestu terorismu.
 

Tamerlan Carnajev je už po smrti. Včera podlehl zraněním z přestřelky s policií. Druhého atentátníka Džochara Carnajeva dopadli policisté dnes nad ránem středoevropského času na bostonském předměstí Watertown. Skrýval se na zahradě jednoho z domků. Údajně si vlezl do odstavené loďky. Při zásahu utrpěl zranění, krvácel a ve vážném stavu byl převezen do nemocnice.
 

ČTĚTE TAKÉ:

Doživotní tresty nejsou v Česku výjimkou, za posledních 20 let jich padla celá řada

tn.cz / zdg
Reklama