Cynická vražedkyně

Matka udusila holčičku (†3) a smála se tomu

Žena malou dceru zabila jen půl roku poté, co jí v kolébce zemřel sedmiměsíční syn. Když holčička umírala v nemocnici, její matka se smála na chodbě.

Lesley Dunfordová (33) z britského Sussexu udusila tříletou Lucy už v roce 2004, dostat za mříže se ji podařilo ale až včera. Soudce matku označil za krutou a bezcitnou a poslal ji do vězení na sedm let.
 

Dunfordové syn Harvey zemřel na syndrom náhlého úmrtí kojenců. Jen půl roku na to zemřela i Lucy. Matka ji udusila a potom jí zavolala sanitku s tím, že dcera dostala záchvat. Lékaři se ji marně snažili zachránit a Dunfordová mezitím podle sester nenuceně žertovala na chodbě s pacienty a smála se.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Matka vykastrovala pětitýdenního chlapečka
 

Podle původního post mortem se Lucy udělalo špatně a nešťastnou náhodou se udusila vlastními zvratky. Koronerovi se to ale nezdálo a při druhém ohledání se na hrudi holčičky našly modřinky, které svědčily pro to, že jí někdo silně mačkal dýchací cesty.
 

Při prvním procesu s Dunfordovou ale soud dospěl k závěru, že pro odsouzení za zabití není dostatek důkazů. Žena se k vraždě nepřiznala a tvrdila, že holčička byla chvíli "před záchvatem" v naprostém pořádku. Koroner si ale vydupal nový proces a soudce Richard Brown cynickou matku odsoudil na sedm let za zabití.
 

"Jste jediná, která ví, co přesně se ten hrozný den před osmi lety stalo. Od té doby jste se snažila vylhat z veškeré odpovědnosti. Z toho vyplývá, že svého činu vůbec nelitujete,“ dodal znechuceně. Otec holčičky odmítl trest komentovat.
 

hel TN.cz