Mé dítě zabily PIP implantáty! Tvrdí zoufalá matka

Žena viní ze smrti svého dítěte vadné PIP implantáty. V těle je měla už dlouho před tím, než bylo odhaleno použití technického silikonu. Jeden z nich jí praskl.

Suzanne Ellisová (31) obvinila toxické implantáty PIP, že zabili její nenarozené dítě. Její syn se měl jmenovat Ivan, ale narodil se mrtvý. Britka tvrdí, že jedovaté látky z technického silikonu, který byl v implantátech použit, unikly do jejího těla. O případu informoval portál thesun.co.uk.

 

Lékaři prý nemohl najít žádný důvod smrti dítěte. Snaží se je donutit, aby v pátrání pokračovali. "Když jsem se rozhodla pro implantáty, myslela jsem, že znám rizika. Nikdy by mě nenapadlo, že ztráta syna bude jedním z nich," svěřila se Suzanne portálu.

 

Britka podstoupila operaci v roce 2007. Po šesti měsících se jí jedno umělé ňadro však začalo podezřele zvětšovat - nakonec zjistili, že má infekci v hrudníku, uších i krku.

 

Suzanne už má 14letou dceru. Po operaci začala trpět chronickými bolestmi hlavy a jakmile znovu otěhotněla, všechny dosavadní příznaky se ještě zhoršily. "Už jsem těhotná byla, vím jaké to je, ale tohle bylo strašlivé," řekla Suzanne portálu.


ČTĚTE TAKÉ:

Holčička (5) umírá. Kvůli PIP implantátům

 

 

V průběhu těhotenství navíc dostala intenzivní vyrážku po celém těle. "Měla jsem pocit, že mám něco pod kůží. Bylo to šílené," dodala portálu Suzanne. Lékaři v té době byli bezradní, ale průběh těhotenství se zdál být v pořádku. Pak se ale miminko narodilo mrtvé. S tehdejším partnerem tenkrát odmítli pitvu.

 

Placenta byla prý zdravá a příčina smrti dítěte je tak ještě větší záhadou. Rok poté se Suzanne objevila na hrudi podivná boule. Lékaři zjistili, že její pravý implantát se protrhl.

 

Implantáty PIP má ve svém těle 40 tisíc britských žen. Lékaři stále nevědí, zda dítě zabily opravdu vadné implantáty.

klab TN.cz