Medúza má na svědomí smrt. Žena zemřela v Itálii

Je to první případ, kdy v Evropě zabíjel mořský žahavec. Žena doplatila na alergickou reakci.

Lidé u pobřeží Sardinie jsou v šoku. Místní plavčíci je varují, že ve Středozemním moři plavou obří medúzy měchýřovky portugalské. Na ty doplatila životem 69letá Maria Furcasová.

Když plavala v moři, kde si užívají i Češi, narazila na medúzu. Ta ji popálila, žena v bolestech ještě dokázala doplavat na břeh. "Když vylezla na břeh, měla viditelnou červenou skvrnu od popálení,“ řekl svědek italským novinářům.

Furcasová měla smůlu v tom, že její tělo bylo na kontakt s medúzou alergické. Záchranáři ji chtěli převézt do nemocnice v Porto Tramatzu u Cagliari. Už bylo pozdě, žena zraněním podlehla. "Zemřela na pláži před zraky desítek lidí,“ dodal muž, který tragédii viděl na vlastní oči.

I když medúz ve Středozemním moři přibývá, byl to zřejmě první případ, kdy útok žahavce měl fatální důsledky.

Tragédie u Sardinie se stala jen několik dnů poté, co nejméně sedm stovek rekreantů atakovaly v jedné oblasti středomořského pobřeží Španělska mezi Valencií a Cartagenou žahavé medúzy, které se v neobvyklém množství objevily u tří tamějších pláží. Přitom za normálních okolností tu bývá denně požaháno jen několik lidí.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Medúzy u španělských pláží popálily nejméně 700 lidí


PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ O MEDÚZÁCH VE ŠPANĚLSKU

 Měchýřovka portugalská, někdy pro svůj tvar nazývána "portugalská galéra", je zástupce žahavců, která s chapadly dosahuje délky až 30 metrů. Je považována za velmi nebezpečnou.

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

ora TN.cz