útok zvířete

Medvěd napadl muže, který se koupal ve vaně

Divoký medvěd baribal napadl v západokanadském lyžařském středisku Whistler muže, který se koupal ve venkovní vaně. Zvíře museli policisté zastřelit.

Pětapadesátiletý muž z Britské Kolumbie relaxoval ve vaně zády k lesu, když ucítil ránu do hlavy, která ho srazila do vody. Ve chvíli, kdy se otočil, díval se do tváře medvědovi.

 

Napadenému se podařilo utéct dovnitř a zavolat pomoc. Napadený muž je se zraněním hlavy v nemocnici. Informovala o tom agentura AFP a webový portál listu Pique NewsMagazine.
 

Dospělého medvědího samce zastřelila policie. Veterináři hodlají provést pitvu, která pomůže vysvětlit neobvyklé chování zvířete. Baribalové zpravidla na lidi neútočí, pokud nejsou v ohrožení.
 

ČTĚTE TAKÉ:
Medvěd sežral tělo usvědčeného vraha

 

"Ve chvíli, kdy medvěd napadne člověka, je naší povinností prověřit všechny stopy," uvedl Peter Busink z místní Služby pro ochranu přírody.
 

Úřady varují obyvatele, že medvědi procitli ze zimního spánku a mohou mít hlad. "Je na lidech, aby zajistili případná lákadla. Zkontrolujte zahradu, vyčistěte gril, odstraňte ptačí krmítka," radí Busink.
 

Zoologové se domnívají, že šelmy mohou přitahovat i plachty, kterými se zakrývají zahradní vany. "Voní" totiž po mravenčích larvách.
 

cob tn.cz / Mediafax