Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

VIDEO: Medvěd potrhal českého turistu, dalšího trefil blesk

V Rumunsku medvěd napadl českého turistu jen několik stovek metrů před hotelem. Na Slovensku zase zranil turistu blesk.

Čeští turisté neměli v zahraničí na začátku tohoto týdne příliš štěstí. Na Slovensku v úterý odpoledne zasáhl muže z Karlových Varů blesk. Bouřka turistu s jeho rodinou zastihla v oblasti Rovnej hole pod Chopkom v Nízkých Tatrách.


Horská záchranná služba ho s lehkými zraněními svezla lanovkou do údolí a převezla ho do nemocnice v Liptovském Mikuláši.


"Letěl jsem několik metrů. Všechno si pamatuji. Zásah bleskem mi úplně poškodil botu na pravé noze," vypověděl muž internetovému portálu Sme.sk.


Dalšího českého turistu napadl v noci z pondělí na úterý v Rumunsku medvěd. Muž trávil dovolenou v Karpatech. Záchranáři ho převezli do nemocnice v horském středisku Sinaia.
 

Podle místního záchranáře George Cotinghiua došlo k útoku medvěda, když Čech po výletě po pohoří Bucegi sestupoval zpět do oblíbeného horského rezortu Busteni. Medvěd muže napadl jen několik stovek metrů před cílem.
 

Podívejte se na mapu

 

Útok zpozorovali místní obyvatelé, kteří zvíře zahnali. Turista si vykloubil rameno a utrpěl několik dalších zranění, mezi nimi otřes mozku. Jeho život ale ohrožen není.

 

tn.cz / Mediafax