polsko

Mého syna zabila ta pedofilní zrůda! Rozhovor s matkou první oběti. Varuje i české rodiče

Pedofilovi se věnuje zejména polský Fakt
Zdroj: Reprofoto Fakt.pl

Polsko propustilo mezi lidi sadistickou pedofilní bestii Mariusze Trynkiewicze. Vrah čtyř malých dětí může být kdekoliv. Dokonce i v Česku nebo na Slovensku. A chce opět zabíjet. Matka jedné z obětí sebrala sílu a po 25 letech promluvila o své bolesti.

Třináctiletý Wojciech Pryczek byl první obětí sadistického vraha Mariusze Trynkiewicze. Ten pak zabil ještě další tři malé kluky. Nyní je vrah na svobodě a může být kdekoliv. Objevila se informace, že byl viděn na Slovensku - více ZDE
 

Zofia Pryczeková (73) nyní sebrala odvahu a po 25 letech promluvila pro polský Fakt. Z rozhovoru vybíráme ty nejzásadnější pasáže.
 

"Ano, mlčela jsem 25 let. Ale co jsme měla povídat? Ten netvor mi vzal do nejdražší. Byla jsem jako šílená. Snažila jsem se překonat bolest. Ale to se nedá, nedokázala jsem to do dneška," říká třiasedmdesátiletá strhaná paní.
 


 

Svého syna naposledy viděla živého 4. července 1988 v pondělí. "Řekl mi, že se jde vykoupat a odběhl. Měl na sobě jen tílko, tmavé kraťasy a košili kolem pasu," popisuje matka.
 

Je přesvědčená, že vrah si jejího syna vytipoval dříve. Že se potkali předchozí dny. Bylo by to pochopitelné, Trynkiewicz pracoval jako učitel a uměl si získat důvěru malých dětí. "Určitě těm chlapcům nosil nějaké dárečky a zkoušel je. Můj syn byl hodný, důvěřoval lidem, to ho zabilo," říká matka a popisuje, jak zmizelé dítě několik dnů hledali. "S mým bratrem a starším synem jsme pátrali, ale tušila jsem, že se stalo něco zlého."
 

Pramen vlasů v poštovní schránce
 

Pak jí přišel dopis a pramen vlasů. Našla to v poštovní schránce. To byla vrahova finta. Mělo to navodit dojem, že Wojteka někdo unesl. V dopise stálo, že únosce chce 50 tisíc zlotých a pak že kluka propustí. Malý Wojtek ale už dávno ležel v lesním hrobě.
 

Paní Pryczeková také popisuje, že se s Trynkiewiczem setkala. "Jezdil kolem mého domu na motorce. Hlídal mě. Čekal, kdy půjdu pryč, aby dal pak dopis do mé schránky," řekla pro Fakt matka první oběti.
 


 

Byla tak statečná, že šla na policejní rekonstrukci. Byly tam matky všech čtyř zavražděných kluků. Otce tam kriminalisté nechtěli, báli se, že by některý z nich na Trynkiewicze zaútočil.
 

"Ukázali mi truhlu, ve které Wojtek ležel. Z těla ale už nic nezbylo, v márnici jsem viděla jen kosti. Přesto, že Wojtek zemřel jako první, jeho tělo našli kriminalisté až jako poslední. Kdyby nezemřeli další tři chlapci, zřejmě by detektivové nikdy nepřišli na to, kdo je tím sadistickým vrahem. 
 

"Ztratila jsem to nejcenější. Zabil nevinné děti. Zničil život tolika lidem. To se nedá odpustit. A ten netvor dál žije. Měl dostat trest smrti, aby už nikomu neublížil," uzavírá paní Pryczeková.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Slavný se pokusil znásilnit kojence a osahával roční dítě! Půjde na 35 let do vězení

Jak prožívají rodiče smrt svých dětí? Hvězdy nafotily dojemné snímky

sta TN.cz