Mexická policie zadržela šéfa drogového gangu

Mexičtí policisté zadrželi mafiána, který okolí města Acapulco povraždil více než 20 lidí. Jose Lozano Martinez přezdívaný "El Lozano" je hlavou místního drogového kartelu, informovala v neděli agentura AFP.

Policisté "El Lozana" a šest jeho kumpánů dopadli při čtvrteční razii. Jednadvacetiletý Martinez při výslechu přiznal, že se za poslední měsíc podílel na 22 vraždách v Acapulcu.


Mladík stál v čele kartelu CIDA, který původně vedl Edgar Valdez Villarreal, alias "La Barbie". Toho policisté zadrželi v srpnu.


CIDA vede v Acapulku a jeho okolí brutální bitvy s ostatními kartely o kontrolu nad výnosným obchodem s drogami. V lednu kvůli soupeření gangů zemřelo nejméně 30 lidí. Bezhlavá těla 15 z nich se našla na plážích v okolí Acapulca.


Mexický prezident Felipe Calderón označil boj s narkomafií za svůj hlavní úkol. Před čtyřmi roky proti ní vyslal na 50 000 vojáků a policistů. Od té doby během bojů mezi drogovými kartely a při jejich střetech s policií a armádou v Mexiku zahynulo na 31 000 lidí.
 

Mediafax