Mexičtí námořníci zadrželi šéfa drogového kartelu

Šéf významného drogového kartelu Sergio Villarreal skončil v rukou mexického námořnictva.

Jeden z nejhledanějších zločinců v zemi byl zadržen ve městě Puebla východně od hlavního města Mexico City, v pondělí o tom informuje BBC. Villarreal, známý pod přezdívkou "El Grande", stál v čele kartelu Beltran Leyva. Podařilo se jej zadržet díky informacím rozvědky.

 
Bývalý policista Villarreal je druhým významným úlovkem mexických jednotek pověřených bojem proti narkomafii v posledních dvou týdnech. Na konci srpna se podařilo dopadnout jiného významného člena stejného kartelu Edgara Valdeze přezdívaného "Barbie".
 
PSALI JSME:
 
"El Grande" působil v několika zločineckých spolcích, později se však připojil ke skupině Artura Beltrana Leyvy. Ten přišel o život při operaci protidrogové jednotky loni v prosinci.
 
Úspěchy v boji proti drogové kriminalitě mohou těšit mexického prezidenta Felipe Calderona, kterého v posledních měsících kritizovali jeho oponenti za to, že jeho strategie boje proti narkomafii není účinná.
 
Calderon zapojil do boje proti kartelům policii a značnou část armády. Od roku 2006, kdy nastoupil do prezidentského úřadu, zemřelo v souvislosti s obchodem s drogami až 28 000 lidí.

 

Mediafax