Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

extrémní vedra

Chorvatsko zasáhnou extrémní vedra! O víkendu čekají 40 stupňů

Vedra v Chorvatsku
Zdroj: TN.cz

Teploty až 40 stupňů mají udeřit od čtvrtka na chorvatské riviéře i ve vnitrozemí. Vedra se udrží i po celý víkend.

Pokud se chystáte na dovolenou do Chorvatska, přibalte si na cestu hodně pití. U Jadranu totiž bude pořádná výheň. "Jasno a velmi teplo bude po celém Chorvatsku, nejvyšší teploty očekáváme v údolí Neretvy a v Dalmácii," řekl Rade Popadič z meteorologické společnosti Crometeo.
 

V pondělí se podle Popadiče nejvyšší teploty v Chorvatsku pohybovaly od 29 do 35 stupňů, v Kninu meteorologové při jasné obloze naměřili dokonce 37 stupňů.
 

"Podobné počasí bude až do konce týdne, teplotní maxima se budou zvyšovat až ke 40 stupňům," uvedl Popadič. Podle něj se ani příští týden nečeká žádná výrazná změna: "Musíme se připravit na vlnu veder."

 

[IMAGEBOX_660284]Žene se na nás krupobití, pro sedm krajů platí výstraha

[IMAGEBOX_660284]


Vysokým teplotám vzduchu odpovídá také teplota Jaderského moře. Podle deníku má u Hvaru 22 stupňů, v okolí Splitu a Zadaru 23 stupňů a u ostrova Mljet dokonce 25 stupňů.


Na evropském kontinentu je převážně slunečno, přeháňky a bouřky se vyskytují pouze ojediněle. Na severu Evropy se teploty pohybují mezi 15 až 23 °C, na západě je do 25 °C. V jihovýchodní polovině Evropy teploměry ukazují mezi 24 až 34 °C.


 

tn.cz / Mediafax