Smrt na pláži

Mladá žena (†23) zemřela pod tunami písku, sesunul se na ni písečný útes

Útes (ilustrační foto)
Zdroj: isifa.com
Ilustrační foto

Tuny písku ze zříceného písečného útesu pohřbil třiadvacetiletou ženu. Útes se zřítil na pláž v jihozápadní Anglii krátce po poledni.

Tragédie se stala na pláži v Burton Bradstock v hrabství Dorset. Žena zůstala pod tunami písku a kamení. Záchranáři po ní stále marně pátrají. "Ta žena je patrně po smrti," sdělila zpravodajka stanice Sky, která o neštěstí informovala, Isabel Websterová.
 

"Slyšeli jsme burácení jako při bouřce. Vzhlédli jsme a viděli jsme, jak se část útesů zřítila," popsal nehodu svědek Len Muggeridge, který rybařil u pobřeží. Uvedl, že viděl dva sesuvy krátce po sobě. Lidé na pláži běželi zjistit, co se děje, když se sesula další skála.
 

Tělo ženy se snaží vyprostit tři týmy pobřežní stráže. V okolí panují obavy, že mohou následovat další sesuvy útesů, protože oblast je po nedávných záplavách podmáčená a nestabilní.
 

"Lidé si bohužel neuvědomují, jak jsou útesy nebezpečné. Jsou z pískovce, který je křehký. V posledních měsících hodně pršelo a útesy se podmáčely. Nyní vysychají a drolí se," řekl Muggeridge.
 

Minulý týden vydala dorsetská rada varování před sesuvy útesů. O víkendu rada zavřela část pláže Esplanade nedaleko obce Burton Bradstock "kvůli obavám o stabilitu půdy po výjimečně deštivém počasí". Již v červnu varovala rada na svých stránkách před kameny trčících z útesů nad pláží Esplanade, které byly "na spadnutí".
 

Pláž, na níž se útes zřítil, je pouhých 400 metrů od parku, kam se často vypravují lidé hledat zkameněliny.
 

Sesuv půdy v Beaminsterském tunelu jen 15 kilometrů od Burton Bradstock zabil před dvěma týdny dva penzisty.
 

tn.cz / Mediafax / hmr