vražedný syndrom

Mladík (28) si vzal ibuprofen, skončil v komatu!

Jason Ryan
Zdroj: facebook.com
Jason si vzal ibuprofen, skončil v komatu

Otec malé dcery dostal chřipku, léčil si ji oblíbenými růžovými pilulkami. Utrpěl ale brutální alergickou reakci, při které se začal loupat jako had a málem ho to zabilo.

Jason Ryan z britského Sunderlandu utrpěl těžkou alergickou reakci poté, co si pár dní každé čtyři hodiny dával ibuprofen. Bizarní nemoc se jmenuje Stevensův-Johnsonův syndrom a postihuje pouhé dva lidi z milionu. Každý třetí člověk při tom na jeho následky zemře.
 

Nikdy předtím přitom Jason žádnou reakcí na ibuprofen netrpěl. Tentokrát ale jako by začal hořet zevnitř, po celém těle se mu začaly dělat puchýře a olupovat kůže. Poté upadl do kómatu.
 

"Vzal si ten ibuprofen a po pár hodinách mu naskočila taková kopřivka. Pak se to rapidně zhoršilo," uvedla jeho žena Claire pro list Daily Mail. "Druhý den měl na nohou puchýře jako tenisáky."

 

 

Jason, který má s Claire sedmiletou dcerku Brooke, v nemocnici upadl do kómatu, ve kterém ležel devět dní. Na syndrom neexistuj léčba, Jason se z něj naštěstí dostal. Jen si nic nepamatuje a z komatu se probudil o 25 kilo lehčí. Pořád je ale velice zesláblý a Claire o něj musí celodenně pečovat.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Dechberoucí snímky: Dcera fotí rodiče s rakovinou

Místo břicha má basketbalový míč: Podívejte, co mu udělala bakterie z řeky

hel TN.cz