Zuzanu z Prahy zabil snowboardista! Srazil ji do 300metrové strže

V Tatrách zemřela mladá Češka poté, co do ni na vleku narazil snowboardista. Přes snahu horské služby se ženu nepodařilo oživit.

V Nízkých Tatrách v sobotu stala tragická nehoda. Na jižní straně Chopku jela na vleku 25letá Zuzana z Prahy,  ale na vrchol už nedorazila. Cestou ji totiž srazil bezohledný snowboardista. Informoval o tom portál tvnoviny.sk.


"Žena po nárazu vyletěla z vleku a padala po svahu asi 200 až 300 metrů, kde několikrát narazila na kosodřevinou a ztratila se z dohledu," uvedla banskobystrická policejní mluvčí Mária Faltániová.

 

Na místo se okamžitě vydali záchranáři horské služny a začali ji oživivat. Přestože udělali maximum, oživování se nepodařilo a záchranáři konstatovali smrt.


V případě byla nařízena soudní pitva. Vyšetřovatel už zahájil trestní stíhání snowboardisty.

 

V Tatrách umírali i další lidé

 

Nízké Tatry jsou dnes obzvlášť smutným místem. Smrt Češky totiž není jediným neštěstím, které se v horách stalo. Celkem zde totiž zemřeli 3 lidé!

 

Druhou z obětí je běžkař, který se tu zřítil z horského hřebene. Utrpěl velice silná zranění, kterým podlehl. Na poslední cestu vyrazil nevědomky také skiaplinista. Při pádu v horách utrpěl smrtelné zranění.

 

Jinou skialpinistku se naštěstí podařilo zachránit v blízkosti Štefánikovej chaty. Vrtulník ji převezl s vážnými zraněními do nemocnice v Banské Bystřici.

 

Všechny tragické nehody vznikly nezávisle na sobě. Ředitel slovenské Horské záchranné služby Jozef Janiga podle vlastních slov nepamatuje, aby v jednom horské středisku zahynuli během jednoho dne hned tři lidé. Kromě smrtelných nehod se tu stalo také velké množství vážných zranění.

klab tn.cz / Mediafax