Módní kritici udělili vévodkyni Camille titul strašidlo roku 2007

Camilla
Zdroj: oficiální zdroj
Vévodkyně Camilla získala v roce 2007 titul Strašidlo roku.

Známý módní kritik a návrhář Richard Blackwell Camille v roce 2007 udělil titul strašidlo roku.

Camilla se tak ocitla na druhém místě za zpěvačkou Britney Spears. Titul si podle Blackwella zasloužila za svou staromódnost. "Nechápu, že se Britové nevzbouří proti zoologické zahradě na jejích kloboucích," komentoval své rozhodnutí Blackwell.

 

ČTĚTE TAKÉ: Princ Charles přijíždí do Česka. Setká se s Václavem Havlem

 

Vztah Britů ke Camille nebyl příliš vřelý. Jejich srdce si získala první Charlesova žena princezna Diana a s Camillou se dlouho nemohli srovnat. Čas ale obrousí všechny hrany a Brity si postupně získávala svým humorem. "Myslím, že většina Charlesovi sňatek s Camillou přála," sdělila profesorka Lenka Rovná.

 

Manželka následníka britského trůnu se narodila 17. července 1947. Vystudovala prestižní londýnskou školu a dále pokračovala na soukromých školách ve Francii a Švýcarsku.

 

Roku 1970 se seznámila s princem Charlesem při tradiční britské hře pólo, kde jej údajně oslovila větou "Moje prababička byla milenkou vašeho pradědečka, tak co s tím uděláme?" O tři roky později se provdala za Andrewa Parkera Bowlese, s nímž má syna a dceru.

 

Vztah mezi Camillou a Charlesem byl zpočátku jen na společenské úrovni. Spojovaly je společné zájmy o sport, filozofii, lov, malování a kulturu. Velmi rychle se z nich ale stali milenci a nerozešli se ani v době, kdy byli oba v manželstvích.

 

Nakonec se v roce 1995 Camillou s Andrewem rozvedli a později následoval i rozvod Charlese a Diany. Z letitých milenců se nakonec roku 2005 stali manželé.

 

Vévodkyně z Cornwallu milovala lov na lišku, ten byla ale roku 2004 zakázaný. Camilla se věnuje malování a její akvarely si prý princ Charles vozí sebou po světě, když jej jeho choť nedoprovází.

 

Královna Alžběta je však vůči své nové snaše velmi rezervovaná. V roce 2007 se konala mše za zesnulou princeznu Dianu. Její synové, princ Henry a princ William, na ni pozvaly i Camillu.

 

Ta nabídku přijala, ale její rozhodnutí vyvolalo značnou nevoli v královské rodině. Alžběta II. nakonec účast Camilly na mši zamítla a poradila ji, aby raději zůstala doma.

mra tn.cz / Mediafax