Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 22. 5. 2012
nehoda nebo pokus o sebevraždu?

Muž přežil pád do Niagarských vodopádů. Je teprve třetí v historii

Neznámý muž se zřítil do Niagarských vodopádů. Přes padesát metrů dlouhý pád přežil a i když je stále v kritickém stavu, je teprve třetím člověkem v historii, kterého pod vodopády našli živého.

Příčina pádu či snad skoku je dosud nejasná. Svědci uvedli, že viděli muže přelézt přes sedmimetrovou ochrannou zeď a skočit do proudu vody.
 

Muž se zřítil z nejvyššího místa Niagarských vodopádů známého pod názvem Kanadská podkova. Jeho výška je 53 metrů. Dole pod vodopády ležel muž poblíž pozorovatelské plošiny u skalnatého pobřeží. Voda v těch místech sahá zhruba do pasu.
 

Záchranná akce trvala zhruba půl hodiny a asistoval při ní i vrtulník, který muže odvezl do nemocnice v kanadském Hamiltonu.
 

Muž středního věku, jehož identitu policie dosud nezná, se při dlouhém pádu těžce zranil a jeho stav je stále kritický. Přesto je i prosté přežití takového pádu malým zázrakem. V historii se živí dostali z Niagarských vodopádů pouze dva lidé. Teď už tedy tři.

ČTĚTE TAKÉ:
Čech sjíždí na kajaku vodopády
 

V roce 2009 přežil americký muž nedobrovolný pád do vodopádu. O šest let dříve se tam další Američan neúspěšně pokusil o sebevraždu.
 

Skok do vodopádu patří k vyhledávaným kaskadérským kouskům. Dobrodruhové se do proudu vrhají v sudech nebo jiných ochranných prostředcích, přesto je adrenalinový zážitek často stojí život.
 

Niagarské vodopády jsou jednou z nejpopulárnějších turistických atrakcí v oblasti. Přes okraj srázu se každou vteřinu valí 2,6 milionu litrů vody.

tn.cz / mediafax / gar
Reklama