VIDEO: Muž odzbrojil a unesl policejní hlídku, komando ho zastřelilo

V Nitranském kraji na Slovensku kontrolovaný muž odzbrojil a unesl dvojici policistů. Osvodobodili je kolegové. Pachatele policie zastřelila.

Dvojčlenná hlídka zastavovala automobil, který ale na výzvu nereagoval a pokračoval v jízdě. Policejní hlídka začala vůz pronásledovat. Auto s podezřelou dvojicí následně nabouralo.
 

PODÍVEJTE SE NA MÍSTO ČINU:

 

Když hlídka zjistila, že je řidič celostátně hledaný, začala dvojice utíkat. Spolujezdce hlídka chytila při pokusu o útěk po několika metrech a odvezla ho na policiejní stanici.

 

Poslechněte si vyjádření policejního mluvčího Jána Packy k případu únosu policistů:

 


 

Policisté se poté vrátili na místo, odkud utekl první pachatel. Při pronásledování je ale muž odzbrojil. Podle neoficiální verze se samopalem v ruce. Únosce se se zadrženou hlídkou vozil celou noc ve služebním voze.
 

 

Drama skončilo po osmé hodině ranní. Proti únosci zasáhla jednotka zvláštního nasazení, která pachatele zastřelila. "Muž, který zadržoval policejní hlídku, zásah komanda nepřežil. Členové hlídky jsou v pořádku," řekl pro Čas.sk mluvčí policejního prezídia Martin Korch.
 

Zastřelený únosce slovenských policistů byl odsouzen za vraždu v Česku
 

Muž, který na Slovensku unesl policejní hlídku, byl v minulosti odsouzen za vraždu, kterou spáchal v Česku. Píše to webový portál deníku Sme.
 

Osmadvacetiletého muže, který pochází z obce Komjatice, při únosu v pondělí zastřelil policista z elitní přepadové jednotky. Na Slovensku po něm bylo vyhlášeno pátrání za "různou trestnou činnost", píše Sme.
 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz