Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 4. 9. 2013
děsivý útok

Muž vypíchl nožem manželce oči z pomsty, že ho opustila

Pobodání
Zdroj: isifa.com
ilustrační foto

Mladá žena v Brazílii přišla o zrak poté, co ji bývalý manžel z pomsty za rozchod vypíchl obě oči. Napsala to dnes agentura AFP s odvoláním na místní média. Manželský pár se po šesti letech problematického soužití před rokem rozešel. Muž je nyní na útěku před spravedlností.

"Vždy mi vyhrožoval, že když ho opustím, tak nebudu žít s nikým jiným a budu trpět po zbytek zbytek života," uvedla sedmadvacetiletá Mara Rubia Guimarãesová z brazilského státu Goiás. Bývalý muž si na ni počíhal v jejím bytě, přivázal ji šňůrou od telefonu k posteli, mučil ji a nakonec ji kuchyňským nožem vypíchl oči.
 

"Oslepil mě a strávím zbytek svého života v temnotách," naříkala. Lékaři se pokusí o operaci, která by v případě úspěchu mohla pacientce ze čtvrtiny vrátit zrak na jednom oku.
 

 

Ještě během společného soužití si žena čtyřikrát stěžovala na svého muže kvůli domácímu násilí. Policie potvrdila jedinou stížnost, ale tvrdila, že žena nežádala o policejní ochranu, protože se bála, že by se jí muž ještě krutěji pomstil.
 

Podle oficiálních údajů na 100.000 Brazilek připadá 4,4 vraždy, což představuje osmou příčku mezi 84 státy, které zaznamenávají násilí na ženách. Během posledních 30 let bylo v Brazílii zavražděno 92.000 žen.

tn.cz / ČTK / gar
Reklama