Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Muž zastřelil v bukurešťském kadeřnictví dva lidi, dalších šest zranil

Zhrzený policista v pondělí zastřelil v bukurešťském kadeřnictví dvě ženy a dalších šest lidí zranil, informuje rumunská agentura Mediafax. Mezi oběťmi střelce je jeho manželka, které se mstil za to, že podala žádost o rozvod.

Neštěstí se stalo pozdě odpoledne v kadeřnictví Igiena, které leží na jedné z nejrušnějších ulic v centru rumunské metropole. Poté, co se ozvalo několik výstřelů, útočník ze salónu uprchl do sousedního domu. Tam ho dopadla policie.
 

Pachatelem je podle vyšetřovatelů policista jménem Gheorghe Vladan. S manželkou Florine, která v kadeřnictví pracovala, měl prý "napjatý vztah". Několikrát jí hrozil, že když požádá o rozvod, "stane se něco zlého".
 

Druhou obětí je ženina kolegyně. Zraněné sanitky rozvezly do nemocnic, lékaři jejich stav označují za stabilizovaný. Střelce přepravila policejní eskorta na prokuraturu.
 

ČTĚTE TAKÉ:

Masakr v Iráku! Ozbrojenci postříleli na 30 policistů
 

Třiapadesátiletý Vladan podle svědků vypálil ze zbraně nejméně šestkrát. Střílel prý na každého, kdo se mu připletl do cesty. Místo po incidentu neprodyšně uzavřela pořádková policie, do prostor kadeřnictví dorazili forenzní specialisté.

fim tn.cz / Mediafax