neuvěřitelné!

Muž zemřel kvůli chybě lékařů. Místo rakoviny rok léčili deprese!

Lékaři při operaci
Zdroj: isifa.com

Čtyřiatřicetiletý Chris Buckley zemřel na mozkový nádor o velikosti tenisového míče. Mohl přitom dnes žít, kdyby u něj lékaři správně stanovili diagnózu. Místo toho ho rovnou tři léčili kvůli depresím.

Zní to až neuvěřitelně. Ne jeden, ale hned tři praktičtí lékaři v anglickém Wickfordu stanovili u Chrise Buckleyho špatnou diagnózu. Sympatický muž měl nejprve problémy s řečí a pamětí, až nakonec téměř úplně přišel o schopnost mluvit. A projevovaly se u něj i další závažné příznaky, které odborníkům rozhodně neměly uniknout. Jenže lékaři si mysleli, že má deprese.


Příčinám, které stály za Chrisovou postupující němotou, doktoři moc pozornosti nevěnovali. Poprvé k nim šel s horšící se schopností mluvit na konci prosince roku 2011. Lékař u něj diagnostikoval deprese a předepsal mu 20 miligramů antidepresiva citalopram. Ale problémy s řečí se horšily. Lékaři mu ale opět předepsali citalopram a k tomu návdavkem ještě prášky na spaní.
 


Chrisův stav se postupně zhoršil natolik, že ho sanitka převezla na pohotovostní oddělení do nemocnice v blízkém Basildonu. To už Chris nejenže prakticky nedokázal mluvit, ale ztratil i kontrolu nad pravou rukou. Lékaři mu nakonec diagnostikovali mozkový nádor o rozměrech 6,7 x 5,3 x 6,3 cm. Okamžitě ho připravili na operaci a nasadili mu léky, které mu vrátily řeč.


Čtyřhodinový zákrok podstoupil Chris v polovině února. Při operaci mu chirurgové otevřeli lebku a velkou část nádoru odebrali. Nastalo mírné zlepšení a Chris byl překvapivě propuštěn domů. Jenže pak se jeho stav zase začal horšit. Nádor byl totiž zhoubný a Chris mu nakonec na začátku letošního května podlehl.
 


Chrisův otec Malcolm Buckley je z postupu lékařů zhrzený. Věří totiž, že kdyby jeho syna vyšetřili a diagnostikovali lépe, mohl také včas dostat potřebnou léčbu a třeba ještě mohl žít. "Pokud doktor nedokáže řádně vyšetřit pacienta, neměl by provozovat praxi a s pacienty přicházet do styku," cituje ho webový portál deníku Daily Mail.


"Také by konečně věděl, co se to s ním děje. Byl velice rozrušený z toho, že najednou nemohl mluvit. Důvěřoval lékařům, i když se jeho stav nelepšil. Po prvním týdnu jsem mu řekl, aby citalopram vysadil, ale doktor mu řekl, aby ho znovu začal užívat, aniž by ho poslal na nějaké neurologické vyšetření," zlobí se otec.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / zdg