Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

malý hrdina

Muž zkolaboval na dálnici za volantem, zachránil ho syn (12)

Novým hrdinou je malý chlapec, který prokázal obrovskou pohotovost a odvahu. Jeho otec zkolaboval za volantem ve vysoké rychlosti zrovna ve chvíli, kdy jeli po dálnici. Hoch přesto dokázal auto bezpečně zabrzdit a zavolat pohotovost.

Malý Patrick z amerického státu Massachusetts se vracel s tatínkem ze svého fotbalového zápasu. Na zadní sedačce byla ještě postižená sestřička Samanta (9). Při běžné cestě, jakých absolvovali už spousty, ale najednou jeho 46letý otec za volantem dostal záchvat. Patrick okamžitě věděl, co musí udělat.
 

"Chytnul jsem volant a zajel ke krajnici. Tam jsem zastavil a z tátova telefonu jsem zavolal pohotovost,“ vypověděl Patrick Canney.
 

Aby se mu podařilo auto dostat do bezpečí, musel přejet několik set metrů mezi rychle jedoucími auty, jejichž řidiči nic netušili, a pak vůz po zajetí ke krajnici dobrzdit . Podařilo se.
 

Patrik pak zavolal tísňovou linku, a než policie a záchranka přijela, vyndal z auta svou postiženou sestřičku a posadil ji do bezpečí za svodidla.
 

Svou pohotovostí zachránil nejen svou rodinu, ale možná i ostatní řidiče, kteří jeli kolem.
 


Nebylo to poprvé, kdy Patrick prokázal svoje hrdinství. Ve svých 6 letech běžel hasit naštěstí prázdný rodinný dům. Tehdy ale zkáze zabránit nedokázal a vila lehla popelem.
 

"Když jsem viděl jak dům hoří, běžel jsem dovnitř, ale nevěděl jsem jak se s hasicím přístrojem zachází,“ sdělil Patrick.
 

Teď už ale svou úlohu zvládl perfektně. Jeho tým sice o víkendu prohrál, ale ten hlavní boj mladý fotbalista vybojoval sám.
 

fim / s přispěním Jana Veselky TN.cz