Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Přišel o tři končetiny a kůži

Muže napadla zákeřná bakterie. Za 4 měsíce ho téměř sežrala zaživa!

Alex Lewis
Zdroj: Reprofoto Daily Echo

Z tohoto příběhu doslova mrazí. V listopadu přišel tento muž domů s nachlazením, po čtyřech měsících přišel o tři končetiny a rty. Otce tříletého synka totiž napadla zákeřná bakterie!

Čtyřiatřicetiletý Alex Lewis přišel za pouhé čtyři měsíce o obě nohy a levou ruku, jeho obličej je k tomu ještě výrazně znetvořený. Před několika měsíci ho totiž napadla bakterie, která ho žere zaživa.
 

Alexovi problémy začaly v listopadu, tehdy si myslel, že má nachlazení. Jednoho listopadového sobotního večera si šel dříve lehnout, ve dvě hodiny v noci se ale probudil a všude kolem byla jeho moč s krví. Když se podíval na své tělo, tak jeho kůže byla fialová. Okamžitě ho převezli do nemocnice.
Tam lékaři diagnostikovali, že ho napadl streptokok skupiny A.
 

Ve většině případů je tato bakterie neškodná, ale v případě Alexe se vyvinul do sepse a toxického šoku. Zanedlouho začaly Alexovi kolabovat orgány a lékaři ho na týden uvedli do kómatu, aby zabránili šíření bakterie.
 

Jeho partnerce Lucy, se kterou má tříletého syna Sama, v té době řekli, aby se s ním šla rozloučit. "Řekli mi, že má jen tříprocentní šanci na přežití. Řekli, že když přežije noc, bude to veliké štěstí," prozradila se slzami v očích Lucy deníku Southern Daily Echo.
 


Jeho nohy, ruce, prsty, rty, no i konečky uší zčernaly a odumřely, ale Alex přežil. Následně ho převezli do okresní nemocnice v Salisbury. Tam mu lékaři sdělili, že mu musí amputovat obě nohy a levou ruku nad loktem.
 

I přes všechny útrapy zůstal Alex pozitivní. "Je to obrovská změna. Můj život nebude stejný jako dřív, rodinný život také nebude jako dřív. Jsem ale šťastný, že jsem na živu. Chci jen dostat šanci, abych mohl chodit na vycházku se svým synem a psem," řekl Alex portálu DailyEcho.co.uk.
 

Pro Alexe nebylo nejtěžší obrovská bolest, kterou prožil, ale to, že se ho bál jeho vlastní syn. "Když jsem ztratil rty, odmítl ke mně jít. I když to pro mě to obrovsky bolelo, zbytkem amputované ruky jsem ho objal," popsal Alex.
 


Lucy dodala, že pak synovi vysvětlili, že tatínek je Power Ranger. Poté, co se zotaví z operací, bude převezen na specializovanou kliniku v Roehamptonu, kde dostane umělé končetiny. Alex se už těší až si zase bude moct zahrát golf a jít na procházku se svým synem a labradorkou Holly. "Můj tatínek je Power Ranger," říká tříletý Sam.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Místo břicha má basketbalový míč: Podívejte, co mu udělala bakterie z řeky

Sportovni hvězda Jake Roberts šokuje: Mám rakovinu

tn.cz / hmr