Na internetu řádí nový vir, za dva týdny napadl 600 tisíc počítačů!

Antivirové programy mají plné ruce práce s novým trojským koněm Flashback. Za dva týdny napadl 600 počítačů od Applu.

K tomu, aby se do vašeho počítače dostal tento vir, stačí jenom návštěva webové stránky. Za pouhé dva týdny tak napadl 600 počítačů s operačním systémem Mac OS X od firmy Apple, upozornily Novinky.cz na zprávu server eWeek.

 

Opatrnost při vybírání webových stánek nestačí, hackeři nebezpečný kód nasazují i na legitimní weby, poté co prolomí jejich zabezpečení.

 

Napadnutý počítač hackeři ovládají

 

Hackeři nad napadnutým počítačem získají naprostou kontrolu. Mohou pracovat s daty uloženými na pevném disku nebo přístroj použit k napadení počítačového systému.

 

ČTĚTE TAKÉ:

NEBEZPEČNÝ počítačový vir je v Česku!

 

Vir se do počítače dostal kvůli chybě v platformě Java, kterou používá řada webových stránek. Závada je už opravena a nová platforma je k dispozici ke stažení na stránkách Applu. Experti doporučují, aby si ji uživatelé stáhli co nejdříve.

 

Flashback zatím slaví úspěch především v USA, kde napadl přes 300 tisíc počítačů. Dostal se ale už i do Kanady, Anglie, Francie, Německa, Španělska, Itálie nebo Švýcarska. Zda byly napadeny i nějaké počítače v Česku, antivirová firma F-Secure nepotvrdila.

anš TN.cz