Na Kavkaze vybuchla další bomba. První zabila 17 lidí

Ve městě Vladikavkaz v ruské autonomní republice Severní Osetie v sobotu vybuchla další bomba. Ve čtvrtek tam při sebevražedném atentátu zemřelo 17 lidí.

V sobotu explodovala plynová láhev umístěná v automobilu zaparkovaném v obytné části města.

Místo hlídá policie a zasahují zde záchranáři. Není jisté, zda byl někdo zraněn.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Exploze na tržišti na jihu Ruska: 12 mrtvých a až 80 zraněnýchZhruba tři stovky převážně mladých lidí v sobotu protestovaly proti severoosetské vládě, protože nedokázala zabránit krvavým útokům. "Pokud osetská policie nedokáže dělat svoji práci, měla by rezignovat," uvedl jeden z demonstrantů.

"Požadujeme uzavření hranice s Ingušskem, abychom tak zachránili životy našich lidí," sdělila další z účastníků protestů. Vinu demonstranti přikládají především severoosetskému nejvyššímu představiteli Tajmarzovi Mamsurovi.

Přes sto zraněných


Sebevražedný atentát na tržišti ve Vladikavkazu si ve čtvrtek vyžádal 17 mrtvých včetně útočníka a více než stovku zraněných.

Policisté v rámci vyšetřování útoku zatkli již tři podezřelé včetně majitele vozidla, v němž se atentátník odpálil před městskou tržnicí. Objevili rovněž dokumenty, které by jim měly pomoct určit totožnost útočníka.

Majitel vozidla vyšetřovatelům sdělil, že auto v předvečer atentátu prodal neznámému muži. Policistům jej každopádně podezřívají, že se na útoku podílel.

Za útokem stojí zřejmě kavkazští islamističtí povstalci.

tn.cz / Mediafax