Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Byly neplatné?

Na letišti v Miláně zadrželi 16 Čechů! Koupili si zlevněné letenky Alitalia

Šestnáct českých klientů letecké společnosti Alitalia zadržela policie na letišti v Miláně. Koupili si totiž zlevněné letenky, které společnost až během odbavování prohlásila za neplatné, a za asistence policie je donutila si zakoupit nové.

Chvíle bezmoci a vzteku prožívali Češi, kteří cestovali s leteckou společností Alitalia. Hned 16 Čechů zadržela italská policie na letišti v Miláně, přestože měli letenku. Všichni si podobně jako stovky dalších lidí koupili zlevněnou letenku ve speciální slevové akci aerolinek.
 

Tyto letenky ale společnost během odbavování prohlásila za neplatné, za asistence policie pak pasažéry donutila koupit nové. Společnost svůj postup zdůvodňuje tím, že sleva měla být určena jen pro drahé lety z Japonska.
 

Chybou společnosti se však dala sleva uplatnit i na levnější lety po Evropě a letenky tak lidé dokázali nakoupit za téměř nulovou cenu. Když na ně ale vycestovali, nestačili se při zpáteční cestě divit.
 

"Zabavili nám letenky i pasy. Nechtěli nás pustit do letadla, pokud nezaplatíme nějakou vymyšlenou částku, která byl několikanásobně vyšší než standardní cena letenky," popsal Martin Mikota, jeden z českých klientů Alitalia. "Společnost už byla domluvena s policií, aby nás zastrašila, a aby nás dostali do nějaké tísně," přidala se další klientka společnost Lucie Koláčková.
 


Vše se totiž odehrálo až v okamžiku, kdy byli odbaveni, a chystali se nastoupit do letadla. Další z klientů prozradil, že vždy společnost někoho s policií odchytla a vzala si ho stranou. Ostatní pak nevěděli, co se s nim stalo, zda neskončil až na policejní stanici.
 

"Nebudeme se k tomu vyjadřovat. Obraťte se na italskou pobočku," vzkázali v české pobočce Alitalia. "Dnes tu nikdo není, musíte nám napsat," ozvalo se však na římské pobočce.Všech šestnáct českých cestující nakonec podlehlo a nové letenky si koupilo, přesto si to nechtějí nechat líbit a podat na společnost hromadnou žalobu. "To co učinila letecká společnost je nepřípustné. Jedná se o klasickou změnu podmínek, která nastala teprve poté, co byla uzavřena smlouva o přepravě," řekl právník Roman Šteffel.

hmr s přispěním Kateřiny Pichalové tn.cz / TV Nova