nová naděje

Maddie našli na Novém Zélandu? Má stejnou vadu oka jako zmizelá dívka!

Madeleine McCannová

Rodiče malé Maddie McCannové, která zmizela před pěti lety na dovolené v Portugalsku, mají naději, že se s dcerou opět shledají. Policisté na Novém Zélandu narazili na děvčátko, které se Maddie nejen nápadně podobá, ale má i stejnou deformaci duhovky.

A naděje opravdu není malá, stejnou vadu má pouze 0,007 procenta světové populace. Britští vyšetřovatelé teď zažádali o testy DNA, aby identitu novozélandské dvojnice potvrdili na sto procent, jak uvádí zahraniční server Time.

 

GALERIE - Maddie McCannová je pohřešovaná už pět let

1
/
6
Zdroj: Getty Images
Rodiče Madeleine McCannové

 

Nový impuls do případu vnesl prodavač jednoho obchodu ve městě Queenstown. „Měla stejnou oční vadu jako Madeleine. To má pouze velmi málo procent lidí a já na to celou dobu zíral tak moc, že ani netuším, co nakoupili,“ uvedl majitel obchodu pro Daily Telegraph.

 

 

Novozélandský detektiv Kallum Croudis však trvá na tom, že se jedná pouze o záměnu identity a že dotyčná holčička byla za zmizelou Madeleine považována již několikrát. Přesto však vzorek britské kriminálce dodá, aby podezření vyvrátil. Odeslání vzorku a jeho zpracování zabere několik týdnů.

 

 

Maddie zmizela z apartmánu v portugalském letovisku v roce 2007, zatímco rodiče večeřeli v blízké restauraci. Byly jí tehdy čtyři roky. Od té doby se vyrojilo už mnoho zpráv od lidí, kteří se domnívali, že dítě viděli.

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz