Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Záhada hořících kamenů

Na ženě vzplály šortky, vznítily se jí v kapse podivné kamínky

Žena (43) si dala do kapsy pár zajímavě vypadajících kamínků, které její děti našly o prázdninách na pláži. Plážové poklady se ale vzňaly a způsobily jí popáleniny třetího stupně.

Lyn Hinerová (43) trávila den na pláži Trestles Beach v San Diegu s manželem a dětmi. Ty jí donesly zvláštní oranžovo-zelené kamínky velikosti malého karbanátku, protože se jim líbily. Přibližně hodinu po návratu domů se jí však kamínky v kapse zničehonic vznítily.
 

"Stála jsem u dřezu a nejednou jsem ucítila na stehnech něco horkého. Myslela jsem, že mě něco kouše a začala jsem se plácat po stehnech, ale vzápětí mi už hořely šortky,“ řekla Lyn stanici ABC.

 

ČTĚTE TAKÉ:

ZÁHADA: Z nebe spadla obří kovová koule!
 

Na místo přivolaní záchranáři a hasiči později popsali scénu reportérům listu Orange County Register takto: "Žena se snažila uhasit plameny tím, že padla na zem a válela se po podlaze. Oheň tím však neudusila. Pomoci se snažil i její muž, který utrpěl na rukách popáleniny druhého stupně, když se z ženy pokoušel šortky stáhnout. Kamínky nakonec z šortek vypadly, dále hořely na zemi a plnily dům kouřem."
 

Lyn utrpěla na pravé noze popáleniny druhého a třetího stupně od stehna až ke kolenu. Záhadný požár teď zkoumají úřady. Tajemné oblázky byly poslány na analýzu. Předběžné testy vykázaly přítomnost fosforu, ale na konečnou zprávu se dále čeká.
 

hel tn.cz / Korzo