Drsná bouře

Nad New Yorkem se prohnala dvě tornáda

Tornádo
Zdroj: YouTube.com
Tornádo v New Yorku

S Amerikou si počasí pořádně hraje. Nejdřív se tu přehnal hurikán Isaac, pak zemětřesení a včera se nad New Yorkem prohnalo tornádo. Dosahovalo rychlosti až 177 kilometrů v hodině.

První tornádo zasáhlo oblast pobřežní části Queens zhruba před 11 hodinou místního času (před 17. hodinou SELČ). Druhé pak zasáhlo Brooklyn.
 

Podle meteorologů vítr dosahoval rychlosti až 177 kilometrů v hodině. Lámal stromy, poškodil několik domů, ničil střechy a převrátil několik aut. Požární jednotky newyorských hasičů povolali do oblasti Breezy Point, aby lidem pomohli odklidit škody.
 

Druhé tornádo v Brooklynu bylo široké bylo necelých 46 metrů a pohybovalo se v oblasti Canarsie. Bylo to v místě vzdálené asi devět kilometrů od prvního tornáda.
 


 

Počasí naštěstí nemá na svědomí žádné zraněné. Brooklynské tornádo dosahovalo rychlosti 176 kilometrů za hodinu. Vysloužilo si dokonce označení  EF1. Ze stupnice EF0 až EF5 je tedy druhé nejslabší.
 

Varování před tornádem dostala města New York, New Jersey, Connecticut.
 

Kvůli drsnému počasí se objevily i problémy s odehráním zápasů na probíhajícím grandslamovém tenisovém turnaji ve Flushing Meadows v městské části Queens v New Yorku.

 

tn.cz / juz