Nadějná studentka (†18) se oběsila kvůli akné! Psychiatři selhali

Mladá dívka začala mít depresivní stavy zřejmě kvůli léku, který měla předepsaný na akné. Přestože vyhledala odbornou pomoc, psychiatři její případ ignorovali. Oběsila se v parku.

Osmnáctiletá Melissa Martin-Hughesová z britského Sussexu trpěla depresemi od svých čtrnácti let, kdy jí byl na léčbu těžkého akné předepsán kontroverzní lék Roaccutane. Ten je viněn, že deprese způsobuje a že stojí již za několika sebevraždami.
 

Melisse se pleť po užívání léku a také orální antikoncepce skutečně zlepšila, Roaccutane měl ale neblahý vliv na její psychiku. O sebevraždu se pokusila už v roce 2009. Přestože byla výtečnou studentkou, bála se výsledků důležitých testů.
 

Po tomto pokusu začal docházet k psychiatrovi Guyi Undrillovi. Absolvovala u něj ale pouhá dvě sezení, když lékař onemocněl. Z důvodu ostudného selhání systému, po něm ale Melissin případ nepřevzal nikdo z jeho kolegů. Přestože její maminka pro svou dceru opakovaně nového terapeuta požadovala.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Rodinná tragédie: Holčička (†2) se oběsila na roletě
 

"Došlo k jednoznačnému selhání ze strany psychiatrů,“ uvedl pro list Daily Mail Mellisin zničený otec Donald. "Jako rodina se cítíme poškozeni. Opakovaně jsme na kliniku volali, ale nikdo nic neudělal. Kdyby s naší dcerou terapeuti dál pracovali, mohla žít.“
 

hel TN.cz