zákeřný nádor

Nadějné herečce lékaři tvrdili, že má migrénu. Teď zemřela na rakovinu

Mladou herečku zabil nádor
Zdroj: facebook.com

Mladou herečku, která před sebou měla slibnou kariéru, zabil nádor na mozku. Krátce před smrtí si stěžovala, že ji prudce bolí hlava. Lékaři si ale mysleli, že dívka trpí jen migrénou.

Leah Pearsonová (18) ze severoanglického města Barnsley náhle zemřela přesně před týdnem. Stalo se tak jen pár hodin poté, co své mamince Haley popřála všechno nejlepší k narozeninám. Šokující smrt studentky, která se věnovala herectví, způsobila její rodině obrovské trauma.
 

"Předtím, než její máma otevřela všechny dárky, jí Leah zazpívala k narozeninám. Začalo to jako každý jiný den. Jenže po snídani se jí udělalo zle a pak to šlo ráz naráz. Dostala záchvat a my jsme zavolali záchranku," řekl zdrcený otec dívky Nigel (39), kterého cituje webový portál deníku Daily Mail.
 


Přivolaná sanitka okamžitě odvezla dívku do nemocnice. Tam ale Leah prodělala několik dalších záchvatů a nakonec tragicky zemřela. Její matka, která v osudný den "oslavila" 37. narozeniny, se nervově zhroutila.
 

Leah, nejstarší ze tří sourozenců, si prý už v listopadu stěžovala na prudké bolesti hlavy. Když se svým problém zašla k doktorovi, řekl jí, že původcem bolestí jsou obyčejné migrény. Jenže ve skutečnosti to byl bující nádor. V březnu pak přišla rána: lékaři dívce diagnostikovali rakovinu.
 

 

Dívka se však nehodlala vzdát. "Rakovino, polib mi můj velkej šťavnatej zadek! Porazím tě!" napsala před pár týdny odhodlaně na facebooku. Poté, co prošla magnetickou rezonancí, začala chodit na šestitýdenní cyklus ozařování a chemoterapie. Díky tomu se měl zmenšit nádor, který pak lékaři chtěli chirurgicky odstranit.
 

Rodiče talentované Leah nevěděli, jak velké šance na přežití jejich nemocná dcera má. Její smrt nicméně přišla jako naprostý šok. "Leah se s tím dokázala vyrovnat, každý se s ní smál, pořád jen vtipkovala. Přinášela radost mnoha lidem," svěřila se zhrzená matka.

 


Mladá Leah byla mezi svými vrstevníky neobyčejně oblíbená. Milovala tanec a herectví, dokonce se jí podařilo získat malou roli v dramatu Waterloo Road z produkce BBC. Hovořilo se o ní jako o herečce, která by to jednou mohla dotáhnout opravdu daleko. Její rodina hodlá uspořádat benefiční akci a výtěžek z ní věnovat na výzkum rakoviny.

 

NAPSALI JSME:

Rakovinou tlustého střeva a konečníku onemocní v Česku za rok přes 8000 lidí!

tn.cz / zdg