video dramatická záchrana

Vyděšeného rybáře zachránili jen tak tak, málem ho sežrali žraloci

Rybáře, kterému se převrátila loď, natočil televizní štáb. Byl na místě dříve než pobřežní hlídka. Nahý muž ve vodě přežil téměř 24 hodin. Celou dobu kolem něj kroužili nebezpeční žraloci kladivouni.

Reportér Grant Taylor sledoval záchranu rybáře, jehož loď se potopila u pobřeží Leeman asi 300 kilometrů od Perthu, z helikoptéry. Uvedl, že žraloků viděl hned několik a jeden hodně veliký byl od rybáře sotva pár metrů.
 

"Když jsme toho muže uviděli, jedna z nejděsivějších věcí na tom byla, že kolem něj pomalu kroužil obrovský žralok kladivoun. Byl od něj necelých dvacet metrů,“ uvedl Taylor pro australský Channel 7.
 

"Zkoušeli jsme ho od něj nějak odehnat helikoptérou. Muž byl nahý a střídavě šlapal vodu, ležel na zádech a modlil se. Vypadal velice vyčerpaně. Gestikuloval na nás, ale mi mu nemohli pomoci. Nevšiml si, že už se k němu blíží pobřežní hlídka.“

 

 

Reportér mu sice z helikoptéry hodil samonafukovací člun, ten ale dopadl moc daleko a rybář už neměl sílu k němu doplavat. Nakonec se ho podařilo zachránit z lodi a žraloci ostrouhali.
 

Na převráceném člunu byli původně tři rybáři, dva bratři a jejich strýc. Jednoho z bratrů se také podařilo vylovit, později ale zemřel v nemocnici. Druhý bratr zatím zůstává nezvěstný.
 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

hel TN.cz