NASA verbuje astronauty! Ale nemá žádné raketoplány!

Americká vesmírná agentura NASA zahájila nábor nových astronautů. Jak ve středu informuje server televize SkyNews, agentura tak činí, ačkoliv pro astronauty nemá žádné stroje, pomocí kterých by se mohli do vesmíru dopravit.

"Chcete kariéru, která vám dá všechno? Dobrodružství. Oddanost. Vedení. Úspěchy.," píše se na stránkách NASA.

"NASA míří na místa, kde nejsou žádné hranice. Vaše zkušenosti a unikátní talent vás tam mohou vzít. Podejte přihlášku a vydejte se s námi na průzkum. Leťte s NASA tam, kde obloha není hranicí," dodává se v náborové výzvě.

PODÍVEJTE SE NA HISTORII RAKETOPLÁNŮ:Spolu s raketoplány, které byly vyřazeny z provozu letos v červenci, odchází z agentury mnoho astronautů - veteránů. NASA se proto obává, že nebude mít dostatek zkušeného personálu pro budoucí mise.

PSALI JSME:
Raketoplány dolétaly. NASA hledá náhradu


Američané teď nejméně čtyři roky zůstanou bez lodí pro pilotované lety. K dopravě svých astronautů na ISS budou využívat ruské lodě Sojuz. NASA předpokládá, že za tři až pět let budou schopné zajistit lety do vesmíru americké soukromé společnosti. Plánuje tak, že dopravu lidí a techniky na oběžnou dráhu nechá na těchto firmách a sama se bude zabývat náročnějšími úkoly.

O práci u NASA se mohou ucházet američtí občané s vysokoškolským vzděláním v oblasti techniky, matematiky nebo jiné vědy a s minimálně tříletou praxí v oboru.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / Mediafax