Násilníka a vraha potrestal soud v americké Nevadě popravou

Porota nevadského soudu potrestala osmadvacetiletého násilníka a vraha Michaela Bielu popravou. Ve čtvrtek o tom informovala americká televize CNN.

 Minulý týden jej uznal soud vinným z vraždy prvního stupně, znásilnění a únosu. O trestu pro instalatéra, který zavraždil devatenáctiletou studentku Briannu Denisonovou, rozhodovala porota tři hodiny.

 

Dívka zmizela v lednu 2008. Po třech týdnech bylo její tělo nalezeno na poli poblíž domu jejích známých. Biela dívku sexuálně zneužil a následně uškrtil.

 

U jejího těla objevili policisté kalhotky, které jí nepatřily. Díky tomu začali pátrat po dalších obětech násilníka.

 

Zmizení Brianny vyvolalo v amerických médiích bouřlivou reakci. Televize a tisk dostávaly od Američanů různé tipy, jeden z nich nakonec policii pomohl dopadnout pachatele.

 

Zatímco Denisonová útok nepřežila, život dvou dalších studentek násilník ušetřil. U soudu vypovídaly proti němu.

 

Jednu z nich instalatér přinutil k nedobrovolnému sexu pomocí zbraně. Jako suvenýr si od ní vzal její kalhotky. Druhá dívka vypověděla, že jí Biela unesl a znásilnil ve svém voze. I od ní požadoval spodní prádlo na památku.

 

Soudní řízení odstartovala emocionální výpovědi Denisonové matky a jejího přítele. Porota měla možnost podívat se na videozáznam z poslední večeře studentky s jejími kamarády pouhých několik hodin před únosem.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Mediafax