Nástupce Kim Čong-ila prý podstoupil plastiku obličeje. Aby se podobal vůdci

Kim Čong-un
Zdroj: oficiální zdroj
Jedna z mála fotek, na které je zachycen nástupce Kim Čong-ila.

Kim Čong-un, syn a pravděpodobný nástupce severokorejského vůdce Kim Čong-ila, údajně podstoupil plastickou operaci obličeje, aby se více podobal svému dědovi a zakladateli stalinistického režimu Kim Ir-senovi.

Anketa

Měla by se KLDR sjednotit s Jižní Koreou v jeden stát?


Hlasovalo 120 lidí. (Muži: 120 | Ženy: 0)
Informoval o tom v úterý webový portál deníku Daily Telegraph.

 

O plastické operaci sedmadvacetiletého Kima začala po zveřejnění jeho prvních oficiálních fotografií z nedávného sjezdu vládnoucí Korejské strany práce spekulovat jihokorejská média.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

Na fotografiích je Kim Čong-un zachycen jako boubelatý mladík, který sedí hned v první řadě. Snímky byly pořízeny poté, co byl jmenován místopředsedou ústředního vojenského výboru, členem ústředního výboru strany a generálem.

 

Nejnovější fotografie se výrazně liší od posledních známých snímků, které Kim Čong-una údajně zachycují. Je na nich zachycen štíhlý teenager, který svého dědu ani v nejmenším nepřipomíná.

 

Podle jihokorejských médií je až zarážející, nakolik je Kim Čong-un na nově zveřejněných snímcích Kim Ir-senovi podobný: oba mají baculaté tváře, dvojitou bradu a podobná ústa s koutky směřujícími dolů.

 

Nejmladší z dynastie Kimů také po vzoru svých příbuzných nosí stejný účes - vlasy nakrátko sestříhané po stranách a sčesané dozadu.

 

PSALI JSME:

KLDR bude mít nového vůdce. Favoritem je syn Kim Čong-ila

Komunistické tajnosti. V KLDR se vybírá pokračovatel dynastie Kimů

 

Jihokorejská média začala okamžitě spekulovat o tom, že Kim Čong-un v čase mezi oběma fotografiemi podstoupil plastické operace, aby se přiblížil zakladateli vládnoucí dynastie Kimů a tím posílil svou pozici u Severokorejců. Podle deníku Dong-A Ilbo se tím Pchjongjang snaží upevnit pozici budoucího vládce stalinistické říše jako "reinkarnace jeho zakladatele".

 

"Mnoho lidí v Jižní Koreji poukázalo na to, že Kimův obličej se nyní hodně liší od toho, jak vypadal, když byl mladý. Obzvláště tvar jeho brady," poznamenal Tošimicu Šigemura, odborník na KLDR a profesor na prestižní tokijské univerzitě Waseda. "Na předcházejících fotografiích si každý všiml, že svého dědu rozhodně nepřipomíná, takže ta změna je skutečně radikální."

 

Jihokorejský nedělník JungAng tajně kontaktoval tři Severokorejce, kteří potvrdili, že v KLDR se objevují stejné spekulace.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

tn.cz / Mediafax