NEHODA NA ŽELEZNICI! V Polsku VYKOLEJIL MEZINÁRODNÍ RYCHLÍK! Zázrakem se nikomu nic NESTALO!

Vykolejil mezinárodní rychlík Eurocity Sobieski na trati Vídeň-Varšava. K nehodě došlo ve středu nedaleko města Zebrzydowice. Vykolejilo pět vagónů z šesti, nikomu se naštěstí nic nestalo. Informuje o tom portál TVN24.

Portál píše, že při nehodě na přejezdu v obci Chybie poblíž českých hranic nebyl nikdo vážně zraněn. Spoj Eurocity, který havaroval, jezdí před Hodonín, Otrokovice, Přerov, Ostravu a Bohumín.


"Hasiči vyvedli (z vlaku) kolem 50 pasažérů. Někteří mají drobné pohmožděniny, jsou však pod dohledem lékařů," řekl velitel hasičů Jaroslaw Wojtasik. Pět z šesti vagonů soupravy sjelo z trati ve středu šest minut po poledni. Vagony se však nepřevrátily. První vagon a lokomotiva zůstaly stát na trati.

 

ČTĚTE TAKÉ:

TRAGÉDIE: V Polsku vykolejil vlak. JEDEN MRTVÝ, 56 ZRANĚNÝCH


Gazeta píše, že ve vlaku jelo 38 cestujících, dva z nich byli zraněni. Muž má patrně zlomenou klíční kost, žena je potlučená. Někteří další pasažéři si ale podle mluvčí slezského vojvody Marty Malikové stěžují na bolesti a pohmožděniny. "O pasažéry se postaral personál vlaku. Na místě jsou technici, kteří analyzují situaci," sdělil mluvčí polských železnic Miroslaw Siemieniec.


Trať je v úseku nehody neprůjezdná. Koleje byly poškozeny. Odkloněné vlaky podle webu InSilesia nabírají až devadesátiminutové zpoždění.


Z rakouské metropole vyjížděla havarovaná souprava EC "Sobieski" v 7.18 a do Varšavy měla dorazit v 15.50.

 

 

Mediafax/tn.cz