Bostonský masakr

NOVÁ FAKTA: Atentátník zavraždil bratra, pak se schoval do člunu a prostřelil si pusu

Atentátníci z Bostonu
Zdroj: Oficiální zdroj / Isifa

Džochar Carnajev (19), který je právě vyslýchán bostonskou policií, podle vyšetřovatelů zavraždil svého staršího bratra Tamerlana (26). Přejel ho kradeným mercedesem a vláčel ho za ním 12 metrů. Pak se pokusil zastřelit.

Bostonská policie potvrdila, že mladší z atentátníků na maratónu přejel staršího kradeným SUV a vláčel ho dvanáct metrů za autem. Tamerlan sice utrpěl i střelná zranění, ta způsobená přejetím ale byla podle lékařů nejvážnější. Příčinu smrti ale potvrdí až soudní pitva.
 

Podle vyšetřovatelů byli bratři Carnajevové rozhodnuti, že je živé nedostanou. Když potom policie odhalila raněného Džochara ve Watertownu na zahradě Davea Henneberryho ve člunu, prostřelil si hlavu. Pokus o sebevraždu mu ale nevyšel. Utrpěl jen vážná zranění pusy.
 

"Ti kluci neměli žádný plán B. Vypadá to, že se rozhodli, že je nikdy živé nedostanou,“ uvedl vyšetřovatel Ed Davis pro CNN. "Proč jinak by přejížděl bratra. Nedávalo to smysl, dokud se nepokusil zastřelit. Tamerlan zničehonic vyšel z úkrytu a začal na nás pálit. Když mu pak nasazovali pouta, Džochar skočil za volant ukradeného mercedesu, bratra přejel a táhl ho za autem po ulici."

 

 

Raněnému Džocharovi se podařilo uprchnout a policie kvůli němu hermeticky uzavřela celý Boston. V pátek ho odhalil Dave Hennebery na dvoře svého domu v lodi v kaluži krve. Nález potvrdily termokamery. Když se k Džocharovi blížilo komando, podle vyšetřovatelů se pokusil o sebevraždu.

 

V tomhle člunu se ukrýval, odhalily ho termokamery:

Člun, ve kterém se schovával Carnajev

1
/
6
Zdroj: mashable.com
Loď, kde se schovával Carnajev - 2

 

Ta mu nevyšla. Těžce raněného ho převezli do stejné nemocnice, kde skončily i jeho oběti. Tam momentálně písemně odpovídá na dotazy vyšetřovatelů. Mluvit nemůže, krkem mu prošla kulka, když se chtěl zabít.

 

Poslední minuty před dopadením: 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

hel TN.cz