Nejezděte do Karibiku, řádí tam horečka dengue

Čeští turisté by měli dobře zvážit cesty do Karibiku, zejména na ostrovy Martinik a Guadeloupe, varuje ve středu ministerstvo zahraničí na svém webu. V oblasti řádí epidemie horečky dengue.

Navíc v oblastech zasažených epidemií panuje počasí, které podporuje výskyt komárů. Právě ti nemoc přenášejí, upozorňuje ministerstvo.
 

Anketa

Chytáte se letos na dovolenou do Karibiku?


Hlasovalo 117 lidí. (Muži: 117 | Ženy: 0)
Nákazu přenáší komár Aedes Aegypti. Po štípnutí nakaženým komárem trvá čtyři až sedm dní, než se nemoc projeví. K příznakům onemocnění patří vysoké horečky, vyčerpanost, velké bolesti kloubů, v některých případech nastává i vnitřní krvácení. Proti této virové nákaze neexistuje žádná vakcína.
 

ČTĚTE TAKÉ:

Horečka Dengue zabila v Hondurasu letos 55 lidí, 40 tisíc dalších je nakaženo
 

Před horečkou varuje i honduraská vláda. Epidemie horečky dengue si v Hondurasu od začátku roku vyžádala nejméně 55 životů. Zhruba 40 tisíc lidí se tímto onemocněním nakazilo, informuje v sobotu server InsideCostarica.
 

Jen za poslední týden zabila horečka dengue, kterou přenáší 12 lidí. Od začátku roku honduraské nemocnice přijaly 39 613 pacientů s tímto onemocněním, 1099 z nich se nakazilo krvácivou variantou.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

 

tn.cz / Mediafax