Nejméně čtyři lidé postřeleni při střelbě u supermarketu

Nejméně čtyři lidé byli postřeleni při přestřelce u supermarketu v americkém městě Port Orchard. Dva zraněním podlehli, informovala v pondělí televize CNN.

Přestřelka mezi útočníkem a dvěma policisty se odehrála na parkovišti u supermarketu Walmart. Hlídka dorazila na místo na základě telefonátu na tísňovou linku 911.


Policisté k podezřelému muži přistoupili u východu z budovy. "Zavolali na něj a řekli mu - chceme s vámi mluvit," uvedl policejní mluvčí Scot Wilson. Muž však místo odpovědi začal utíkat. "Otočil se a začal na ně střílet. Palbu opětovali," popsal mluvčí.


Policisté muže zasáhli, a ten na místě zemřel. Druhou obětí střelby se stala dívka v teenagerovském věku. Zraněním podlehla po převozu do nemocnice.


Zatím není jasné, zda dívka patřila k útočníkovi, nebo pouze náhodou procházela přes parkoviště. "Je to poněkud chaotické," vyjádřil se Wilson. "Musíme počkat, až to naši detektivové vyřeší," dodal.


Při přestřelce utrpěli zranění i policisté. Oba jsou v nemocnici a jejich životy nejsou ohroženy. Na místě byla ještě policistka, ta vyvázla bez zranění.


Budova Walmartu zůstala 20 minut po střelbě z bezpečnostních důvodů zamčená. Uvnitř bylo přibližně 100 lidí. "Nyní již veřejnosti nehrozí žádné nebezpečí," sdělil Wilson.

 

Mediafax