Mrtvý nebo ne?

Nelson Mandela je mrtvý, šokoval George Bush! Omyl nebo krutý vtip?

Nelson Mandela
Zdroj: Mediafax/EFE

George Bush starší, bývalý prezident USA, se o víkendu postaral o pořádné pozdvižení. V sobotu totiž rozeslal kondolenční e-mail, ve kterém pohřbil světovou ikonu Nelsona Mandelu.

Zpráva na sociálních sítích rozpoutala hotovou bouři. Bývalý nejmocnější muž Spojených států George Bush starší (89) rozeslal na všechny strany e-mail nazvaný "Prohlášení prezidenta George H. W. Bushe k úmrtí Nelsona Mandely," napsal britský Daily Telegraph.


Inkriminované zprávy si vzápětí všimla jedna z amerických tiskových kanceláří a vzápětí novinku převzala CNN. "Barbara i já truchlíme nad odchodem jednoho z největších bojovníků za svobodu, kterého jsme měli štěstí poznat," citovaly weby z komuniké.


Exprezident se později ústy svého mluvčího omluvil, že zpráva se dostala do světa nedopatřením, když se přehlédl a nesprávně přečetl agenturní zprávu.


Jen pár hodin poté, co byl omylem pohřben, se pětadevadesátiletý Mandela po čtvrt roce stráveném na nemocničním lůžku vrátil domů. Asi se rozhodl, že to Bushovi staršímu ukáže.

pez TN.cz