Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 20.9. 2010 21:32

Němka zabila expřítele i pětiletého syna. Policisté ji zastřelili

Zdroj: TV Nova

Neznámá žena zastřelila v neděli vpodvečer v Lörrachu ve spolkové zemi Bádensko-Württembersko tři lidi a čtyři vážně zranila.

Žena nejprve zastřelila svého bývalého přítele a pětiletého syna v jejich bytě v domě, který sousedí s areálem nemocnice, kde později zaútočila. Poté, co oba zastřelila, způsobila v bytě explozi a následný požár.

Když na místo přijeli hasiči, museli se stáhnout, protože na ně žena začala střílet.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Masakr v německém Lörrachu: žena střílela v bytě i v nemocniciZabíjela i v nemocnici


Následně vyzbrojená samopalem vyběhla z domu a vběhla do areálu Alžbětinské nemocnice v centru města. Bezhlavě střílet po všem okolo začala krátce po 18. hodině. Zabila jednoho člověka a prostřelila koleno policistovi, který byl v nemocnici soukromě. Kulky zranily ještě další tři lidi.

Přivolaní policisté ženu zastřelili, když i na ně začala pálit.
Zraněný policista ani další tři zranění nejsou podle lékařů v ohrožení života. Nejvážněji je zraněn policista.

 

Podívejte se na záběry ze Snídaně s Novou

 

 

Státní návladní Dieter Inhofer je přesvědčen, že oba incidenty spolu souvisí.

Inhofer dále uvedl, že motivem útoku byly zřejmě problémy ve vztazích. Přesná příčina však bude teprve stanovena. Bližší podrobnosti o pachatelce zatím nesdělil. Není ani jasné, zda byla žena pacientkou nebo zaměstnankyní nemocnice.

Inhofer jednání ženy označil za tzv. šílenou střelbu. Pachatel při ní bezhlavě střílí po svém okolí, aby zabil co nejvíce lidí.
Nemocnice zahrnuje centrum pro děti a mládež, porodnické a gynekologické středisko a dětské středisko s jednotkou intenzivní péče.

tn.cz / Mediafax
Reklama