Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 11.5. 2010 21:16

Nepije, nejí a nevyměšuje, potvrdili lékaři

Zdroj: oficiální zdroj

Lékaři jsou bezradní. Vyšetření neodhalilo, co udržuje při životě jogína, který nejí a nepije.

Indičtí vědci jsou ohromeni výsledky testů, které dělali dva týdny třiaosmdesátiletému jogínovi Prahladu Džanimu, jenž o sobě tvrdí, že více než 70 let už nejí ani nepije. Muž s bílým plnovousem údajně během pozorování, jež skončilo minulý čtvrtek, nejenže nejedl a nepil, ale ani nevyměšoval.

 
PSALI JSME:
 
"Nechápeme stále, jak přežil bez toho, aniž vyměšoval. Tato záhada zůstává nevyřešena" řekl novinářům podle agentury AFP neurolog Sudhir Šah z třicetičlenného týmu lékařů, kteří sledovali jogína v nemocnici v západoindickém Ahmadábádu. Po tuto dobu byl Prahlad Džani čtyřiadvacet hodin denně pod dohledem kamer.¨
 
Během dvou týdnů výzkumu měl Džani jediný kontakt s vodou tehdy, když se myl nebo kloktal, tvrdí Sudhir Šah. "Jestliže Džani nebere svoji energii z potravin a z vody, musí ji brát z jiných zdrojů, které jsou kolem něho. Například ze Slunce," řekl Sudhir Šah.
 
PODÍVEJTE SE:
 
Podivínský jogín tvrdí, že když mu bylo osm let, zjevila se mu bohyně a zbavila ho potřeby jíst a pít. K přežití mu prý stačí pouhá meditace.
 
Lékaři vyšetřili jogína různými metodami, včetně magnetické rezonance. Jeho mozek a srdeční činnost měřili elektrodami a podstoupil i krevní testy. Dosavadní zjištění ukazují, že stařík je v podstatě zdráv. Výsledek testů má být zveřejněn v příštích měsících.
 
Vědci stále doufají, že se jim podaří zjistit, co ho udržuje při životě. To by potom mohlo pomoci vytvořit pravidla pro přežití například přírodních katastrof.
 
Po skončení výzkumu se třiaosmdesátiletý jogín vrátil do své rodné obce v provincii Gudžarát, kde se věnuje opět meditacím. Podobnému výzkumu byl podroben již před několika lety, ale ani tehdy nebyli lékaři o nic moudřejší.

 

tn.cz / ČTK
Reklama