Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 29.1. 2011 10:37

Nepokoje v Egyptě zdržely i odlet ČSA z Ruzyně

tabule odletů a příletů
Zdroj: Mediafax
ilustrační foto

Protivládní nepokoje v Egyptě zdržely odlet letadla z ČSA na pravidelné lince z Prahy do Káhiry. Původně mělo letět už v noci na sobotu, cestující ale nakonec odletěli až ráno po 8:00. Aerolinky jim mezitím zajistily ubytování v hotelu, sdělila mluvčí ČSA Hana Hejsková.

Ministerstvo zahraničních věcí v pátek večer doporučilo českým občanům zvážit za současné situace nutnost cestování do země.  "Včerejší pravidelná linka, která musela být z důvodu nočního zákazu vycházení v Káhiře přesunuta na ráno, odstartovala dnes krátce po osmé hodině," uvedla mluvčí ČSA.

 

Další pravidelný spoj do egyptské metropole mají České aerolinie vypravit v neděli večer. "Situaci v zemi pečlivě sledujeme a v případě potřeby se jí flexibilně přizpůsobíme," řekla Hejsková.

 

ČTĚTE TAKÉ:

EGYPT: Demonstranti už ÚTOČÍ NA TURISTY u pyramid!

 

Charterové spoje Holidays Czech Airlines do turistických destinací podle Hejskové "operují v tomto týdnu podle plánu". Zatím poslední odletěl v sobotu v devět hodin ráno.

 

Nepokoje a rabování podle agentury DPA pokračovaly v Káhiře i v noci a ráno v Káhiře. Po čtyřech dnech nepokojů a násilností, které si v zemi vyžádaly nejméně 18 mrtvých a přes tisíc zraněných, se prezident Husní Mubarak poprvé obrátil na Egypťany v nočním televizním projevu. Oznámil rozpuštění vlády a přislíbil demokratické reformy.

tn.cz / ČTK