Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Senzace! Narodila se JEDNOVAJEČNÁ ČTYŘČATA

Čtyři holčičky přišly na svět na Tři krále v německém Lipsku císařským řezem. Čtyřčata se narodila předčasně a jsou v inkubátorech, jejich šance na přežití je ale podle lékařů vysoká.

Jednovaječná čtyřčata byla počata přirozenou cestou, což je samo o sobě malý zázrak. Šance, že se taková čtyřčata narodí, lékaři odhadují na přibližně 1: 13 000 000.

 

Holčičky Laura, Sophie, Jasmin a Kim se přišly na svět o deset týdnů dříve a každá vážila jen asi 1000 gramů. 
 

ČTĚTE TAKÉ:

Dvojčata se narodila každé v jiný den a v jiném městě!
 

"Ty čtyři jsou si podobné jako vejce vejci," řekl profesor Holger Stepan (44), vedoucí porodnického oddělení fakultní nemocnice německému listu Bild. "Narodily se minulý pátek v 21.45 hodin císařským řezem, v 28. týdnu těhotenství. Byl to pro mě jedinečný zážitek. "
 

Novopečená maminka Janett Mehnertová (31) se po náročném porodu těší dobrému zdraví a ve středu by ji mohli z nemocnice propustit.
 

Holčičky zatím zůstávají na oddělení pro předčasně narozené děti. Tři z nich dýchají samostatně, jen jedna za pomoci přístrojů. Všechny čtyři ale mají podle lékařů vysokou šanci na normální zdravý vývoj.

 

Doma už na ně čeká jejich bratříček Luke (5) a nadšený tatínek Marcus (31), který pro početnou rodinu zrovna pořídil větší vůz a dokončil nový dětský pokojíček. "Holky prostě věděly, kdy se narodit," prohlásil.


 

hel TN.cz