strašný omyl justice

Nevinný muž byl 32 let ve vězení za vraždu a znásilnění holčičky (†3)

Andre Davis seděl v americkém vězení 32 let za znásilnění a vraždu tříleté holčičky. Testy DNA teď prokázaly, že je nevinný.

V roce 1980 ve státě Illionis zavraždili a znásilnili třileté děvčátko. Vina tehdy padla na Andreho Davise, který si za trest odseděl 32 let ve vězení. Testy DNA nyní prokázaly, že se hrůzného činu nemohl dopustit a úřady ho pustily na sobotu.

 

Davis seděl v přísně střežené věznici Tamms na jihu státu. Její brány opustil už v pátek, jen několik hodin po zrušení rozsudku. Odvolací soud ihned nařídil nové vyšetřování případu.

 

[IMAGEBOX_708397]Poprava v USA: Jen jsem se bránil, hájil se vrah...
[IMAGEBOX_708397]

 

Bohužel se nejedná o výjimečný omyl americké justice. Spolu s Davisem bylo propuštěno dalších 41 vězňů, jejichž nevinu testy DNA prokázaly. Davis si však ze všech nespravedlivě odsouzených odseděl suvěrénně nejdelší trest.

 

Americká veřejnost je tímto šokujícím případem pobouřena. Ve společnosti existují domněnky, že americké soudnictví občas  vyprodukuje nějaký ten omyl. Fatální dopad to má především ve chvíli, kdy je nevinný člověk odsouzen k smrti.

tn.cz / hru