Nezvěstná Maddie (9) se možná rodičům vrátí. Viděla ji svědkyně ve Španělsku

Britská policie má nové důkazy v případě zmizení holčičky Madeleine McCannové. Objevil se totiž nový svědek, který dívenku před pěti lety, kdy zmizela, skutečně viděl.

Madeleine MacCannová se svým rodičům ztratila v roce 2007 na dovolené v Portugalsku. Teď přišla britská policie s tím, že má výpověď ženy, která ji před pěti lety skutečně viděla. Portugalská policie přes velkou kritiku rodičů malé Medeleine nechce případ znovu otevřít.
 

Poslední stopa, kterou portugalská policie dříve nebrala na vědomí, vede do jednoho španělského kempu. V něm se prý Madeleine ubytovala se čtyřčlennou německou rodinou. Mělo být pouhé tři dny po jejím zmizení. Rodina Maccanových má znovu naději, že svou ztracenou dceru najde.
 

Kemp, kde svědkyně Madeleine viděla, se nachází jen něco přes pět hodin jízdy z portugalského letoviska Praia de Luz v oblasti Algarve, odkud holčička 3. května 2007 zmizela.
 

Německá rodina, která se v kempu zapsala jako Mayerovi, měla původně přijet ve čtyřech. Manželé ale s sebou měli také blonďatou holčičku v růžových šatech a kloboučku. Přesně takhle byla oblečená Madeleine, když zmizela. Dívenka vypadala dost vyčerpaně.
 

PSALI JSME:
ZÁZRAK! Nezvěstná holčička Maddie je asi v Indii! Potvrdí to DNA?!

 

Rodina pod jménem Mayerovi navíc přijela tímto vozem s německou poznávací značkou, která se už téměř čtyřicet let nepoužívala. Svědkyně vše nahlásila, ale portugalští vyšetřovatelé na varování nijak nereagovali.
 

Velké pobouření teď vyvolala nabídka jedné agentury, která fotku dívenky použila na svých stránkách pro slevu na dovolenou. Rodinní právníci už bojují za její odstranění.
 

PSALI JSME:
POMOZTE! DÍVKA JE 4 ROKY NEZVĚSTNÁ! Bylo by jí osm let...

 

Za uplynulých pět let se přihlásilo už mnoho lidí, kteří tvrdili, že Madeleine viděli v různých koutech světa – v Portugalsku, ve Spojených státech, nebo dokonce v Indii. Britská policie také v roce 2009 v této souvislosti prošetřovala pedofila Raymonda Hewletta.
 

Letos v únoru přišel italský samozvaný detektiv Marcelino Italiano s tvrzením, že Maddie unesl gang pedofilů působících v Algarve a dívka se teď nachází ve Spojených státech. Žádná ze stop se však dosud nepotvrdila.
 

cob Televizní noviny