Ničili a rozbíjeli. BRITŠTÍ VÝTRŽNÍCI UKLIDÍ VYRABOVANÁ MĚSTA

Britská města po násilnostech uklidí výtržníci, nařídil jim to soud.

Britští výtržníci odsouzení za účast v násilných nepokojích dostanou za úkol uklidit nepořádek, který v ulicích měst způsobili. Informuje o tom v úterý agentura AFP.

 

Britský vicepremiér Nick Clegg oznámil, že všechny zasažené čtvrti v Londýně a dalších městech budou mít úklidový plán. Výtržníci vyrazí do ulic v oranžových uniformách, aby bylo dobře vidět, jak „napravují škody, které napáchali“.

 

Osoby, kterým soud prokáže podíl na násilnostech, se kromě toho možná budou muset setkat s oběťmi svého řádění.

 

„Chci, aby se postavili tváří v tvář lidem, jako je žena, s níž jsem se setkal minulé pondělí v Tottenhamu. Řekla mi, že má na sobě stále stejné oblečení, ve kterém vyběhla ze svého bytu před tím, než lehl popelem,“ dodal Clegg.

 

Počet osob, které byly obviněny z účasti ve výtržnostech a rabování v Londýně, dosáhl již 940. Zatčeno bylo během nepokojů v britské metropoli 1635 lidí a celkově v Británii přes 2 700. Před soudem již stanulo více než tisíc lidí.

 

Násilnosti zmítaly Londýnem minulý týden. Rozšířily se i za jeho hranice a vyžádaly si pět obětí a desítky zraněných. Výtržníci v kapucích nebo maskách zapalovali auta a domy, rozbíjeli výlohy obchodů a útočili na policii.

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

Mediafax